Григор Димитров: Щастлив съм от начина, по който играх

Григор Димитров е доволен от играта си, която показа в мача срещу хърватския гигант Иво Карлович от третия кръг на Rogers Cup. Българинът спечели с 6:3, 7:5 за 1 час и 40 минути и се класира за четвъртфиналите на турнира от сериите "Мастърс" в Торонто.

"Това е голяма победа, разбира се. Щастлив съм от начина, по който играх", заяви той след успеха.

В следващия кръг обаче му предстои тежък сблъсък с японеца Кей Нишикори. Поставеният под номер 3 в схемата надигра убедително Ражеев Рам след 6:3, 6:4.

"В първия сет играх наистина добър тенис. Имах някои затруднения, но резултатът показва, че съм имал малко преимущество. Все още не показвам 100% от възможностите си, но точно сега се чувствам добре", коментира Нишикори.

Азиатецът има предимство в преките двубои срещу Григор, като резултатът е изцяло в негова полза 2-0. И двата победи на Кей са на "Мастърс" турнири -  6:3, 6:4 във втория кръг в Шанхай през 2013 година и 7:6(1), 7:5 в третия кръг  в Маями през 2014-а. Нишикори играе за пети път на "Роджърс Къп", като най-доброто му представяне до момента е полуфиналът през миналата година.

В същото време 25-годишният Григор Димитров ще играе на 1/4-финал на "Мастърс" турнир за шести път в кариерата си. За последно това се случи в Мадрид през миналия сезон, когато отстъпи на Рафаел Надал. Той не е записвал три поредни победи от април, когато игра финал в Истанбул. След това хасковлията влезе в изключително негативна серия от загуби, заради които се срина до №40 в света.

"Всички тези поражения в първи кръг ми помогнаха да поработя върху физическата си форма", заяви Димитров, който достигна рекордното в кариерата си 8-о място в света, след като проби до полуфиналите на "Уимбълдън" през 2014 година.

Четвъртфиналът между Григор Димитров и Кей Нишикори е втори по програма на Централния корт в Торонто и няма да започне преди 21:00 часа българско време.