Хайдук със сензационна победа в Украйна (видео)

Хайдук (Сплит) постигна сензационна победа с 3:0 като гост на украинския Олександрия в първия мач от третия предварителен кръг на Лига Европа. Точни за хърватския тим бяха Марко Чосич (51), Анте Ерцег (82) и камерунеца Франк Охандза (89). Така Хайдук в огромна степен си осигури участие в следващия кръг.

Хайдук беше определян като фаворит преди срещата, но украинците до последно се надяваха, че могат да се противопоставят на гостите. Първите 45 минути завършиха без гол, а гостите нанесоха своя удар след почивката. Чосич откри в 51-ата минута, след като прати отбитата срлед рикошет топка в мрежата. В 82-ата минута отбраната на домакините се пропука след пробив на камерунеца Охандза, но успя да изчисти в ъглов удар. При изпълнението му Ерцег с глава удвои. Минута преди края на редовното време и Охандза записа името си сред голмайсторите след асистенция на Сушич.