Ивелин Попов и Спартак си тръгнаха доволни от Ларнака (видео)

Отборът на Спартак (Москва) с Ивелин Попов в състава си постигна равенство 1:1 в гостуването си на АЕК (Ларнака) от третия предварителен кръг на Лига Европа. Българинът започна титуляр за руския тим и бе заменен в 59-ата минута от Александър Зуев.

Гостите дори могат да съжаляват, че не си тръгнаха с победата, след като първи откриха резултата. В 38-ата минута Яно Ананидзе направи за смях защитата на домакините, напредна в наказаелното поле и с удар в обратния ъгъл не остави шансове на вратаря за 0:1.

АЕК обаче се добра поне до изравняване. В 65-ата минута Андре Алвеш бе изпуснат в наказателното поле и отблизо с глава докара нещата до 1:1.

Това равенство все пак облагодетелства спартаклии, които ще имат предимство от гол на чужд терен в домакинството си в реванша.