България изпусна Италия, след като водеше с 2:0 и имаше и мачбол

Волейболистките от националния отбор на България до 22 години изпуснаха страхотна възможност да запишат важна втора победа на световната квалификация за тази възраст в Сърбия.

Момичетата на селекционера Николай Иванов водеха на Италия с 2:0 и имаха даже и мачбол в третия гейм при 24:23, но и така не успяха да спечелят мача чисто. В крайна сметка българските момичета отстъпиха на "Скуадра адзура" с 2:3 (25:22, 25:20, 24:26, 14:25, 11:15) във втория си мач на турнира, игран този следобед в зала "Владе Дивац" в град Върнячка Баня.

Успехът за Италия е още по-сладък, като се има предвид, че за днешния мач бяха лишени от една от основните си нападателки - Витория Пиани, която се контузи вчера срещу Полша. Освен това, на турнира в Сърбия Италия играе с по-млад състав от съперниците - с този до 19 години, който е световен шампион при девойките младша възраст от 2015 година.

Така българските "лъвици" имат 1 победа, 1 загуба и 3 точки. Италия пък е с 2 победи от 2 мача до момента и 5 точки. Утре (29 юли) България ще изиграе третата си среща на квалификацията срещу Хърватия, която вчера започна с 0:3 от Турция, а по-късно тази вечер играе с Полша. Двубоят е отново от 16,00 часа българско време. Ще припомним, че само първите два в крайното класиране ще спечелят визи за Световното първенство през 2017 година в Словения.

Най-полезна за българския тим бе Силвана Чаушева с 20 точки (3 аса и 40% ефективност в атака), а Мирослава Паскова, която игра до четвъртия гейм, добави 17 точки (1 ас, 63% ефективност в атака, 61% позитивно и 30% перфектно посрещане), но и това не бе достатъчно за успеха. За италианките Елена Пиетрини (2 аса, 50% ефективност в атака, 38% позитивно и 38% перфектно посрещане) и Аличе Памио (1 блок, 3 аса и 37% ефективност в атака) реализираха 22 и 18 точки за победата.

ИТАЛИЯ - БЪЛГАРИЯ 3:2 (22:25, 20:25, 26:24, 25:14, 15:11)
ИТАЛИЯ: Дженифер Болдини 1, Аличе Памио 18, Джулия Мели 14, Елена Пиетрини 22, Александра Ботезат 2, Джулия Мария Манчини 10 - Джорджа Дзанони-либеро (Ракеле Морело 2, Марина Лубиан 9, Клаудия Проварони 1)
Старши-треньор: Лука Кристофани
БЪЛГАРИЯ: Мирела Шахпазова 2, Силвана Чаушева 20, Гергана Димитрова 14, Мирослава Паскова 17, Ивета Станчулова 7, Мария Данчева 9 - Жана Тодорова-либеро (Вангелия Рачковска 4, Веселина Григорова, Елица Баракова, Ралина Дошкова, Йоанна Атанасова)
Старши-треньор: Николай Иванов.