Байерн и Милан сътвориха голов спектакъл в Чикаго (видео)

Милан победи с дузпи Байерн (Мюнхен) в поредния мач от турнира International Champions Cup". Два от грандовете на световния футбол направиха истинско зрелище на "Солджър Фийлд" в Чикаго. В редовното време двубоят завърши 3:3, а при дузпите по-точни се оказаха "росонерите", които не пропуснаха нито един удар от бялата точка. В същото време Джанлуиджи Донарума спаси удара на Рафиня, а секунди по-късно Джакомо Бонавентура донесе победата на Милан.

Баварците спечелиха първите си три летни контроли, но не можаха да продължат серията си срещу бившия тим на новия си наставник Карло Анчелоти. Байерн създаде доста положения, но допусна и немалко грешки в защита. Милан остави много добри впечатления, най-вече със скоростните си атаки, и Винченцо Монтела със сигурност е останал доволен от видяното.

Още от първите минути съперниците не се притесняваха да атакуват смело и без много мисъл за защитата. След четвърт час игра гол на Милан беше отменен заради засада, а веднага след това Донарума показа класа, сапсявайки удари на Франк Рибери и Джулиан Грийн, който водеше атаката на Байерн.

В 23-ата минута Холгер Бадщубер сбърка фатално и подари топката на Мбайе Нианг. Нападателят се озова сам срещу Свен Улрайх и хладнокръвно откри резултата. Отговорът на германския гранд не закъсня. В 29-ата минута Рибери възстанови равенството с красиво изпълнение след пас на Хуан Бернат, а малко по-късно Дейвид Алаба се освободи пред наказателното поле и прецизният му изстрел не остави шансове на Донарума.
В началото на втората част Андреа Бертолачи се разписа за 2:2 след нова грешка на защитата на Байерн. Халфът се пребори за топката и с мощен удар я заби под гредата. В 61-ата минута Юрай Куцка шутира извън наказателното поле, кълбото рикошира в играч на Байерн и заблуди Улрайх, влетявайки в пазената от него врата.

В оставащите минути Милан можеше да вкара и четвърти гол, но финалният натиск на Байерн даде резултат. Вергара фаулира необмислено Бернат в пеналта и реферът отсъди дузпа. Донарума отгатна посоката на удара на Рибери, но той беше достатъчно силен и точен - 3:3.
За да е шоуто пълно, победителят трябваше да бъде определен след дузпи. Хонда, Матри и Куцка даваха аванс на Милан, а Лаам, Алаба и Бернат изравняваха за Байерн. Бертолачи също не сбърка, а след това Донарума спаси изстрела на Рафиня. Точка на спора постави Бонавентура.

БАЙЕРН (МЮНХЕН) - МИЛАН 3:3 (6:8 след дузпи)
0:1 Нианг (23)
1:1 Рибери (29)
2:1 Алаба (38)
2:2 Бертолачи (49)
2:3 Куцка (61)
3:3 Рибери (90) д.