Колумбийски триумф в Копа Либертадорес (видео)

Колумбийският Атлетико Насионал е новият футболен крал на Южна Америка. Отборът от Меделин спечели Копа Либертадорес след победа с 1:0 в реванша срещу Индепендиенте дел Вайе и общ резултат 2:1. В герой за своя тим се превърна 23-годишният нападател Мигел Борха, който вкара единственото попадение в двубоя в 9-ата минута.

За Атлетико Насионал това е втори триумф в турнира след този през 1989 година, когато във финала беше победен парагвайският Олимпия. Домакините бяха по-добрият отбор и заслужено ликуваха. Борха откри резултата в началото след удар в гредата от фаул и добавка. Попадението беше пето за него в Копа Либертадорес. Той се присъедини към тима преди полуфиналите със Сао Пауло и в тях вкара всички 4 гола за колумбийския тим.
В 35-ата минута Хосе Ангуло пропусна една от малкото възможности за гостите. Той се озова на добра позиция, но прати топката над вратата. Капитанът на Атлетико Насионал Алексис Енрикес спаси отбора си с много важен шпагат в началото на втората част. Домакините се стремяха да задържат по-продължително топката и да не допускат грешки.Борха и исканият от Манчестър Сити Марлос Морено пропуснаха да решат всичко с втори гол.

В края публиката не спря да пее в очакване на последния съдийски сигнал и голямата радост. Атлетико Насионал за втори път вдигна най-ценното клубно отличие в Южна Америка, а приказката на еквадорския Индепендиенте приключи със загуба в най-важния мач.

АТЛЕТИКО НАСИОНАЛ - ИНДЕПЕНДИЕНТЕ ДЕЛ ВАЙЕ 1:0
1:0 М. Борха (9)

* Атлетико Насионал е шампион с общ резултат 2:1