Фенербахче наказа Фалкао и компания (видео)

Отборът на Фенербахче измъкна победа с 2:1 над Монако в първия мач между двата отбора от третия предварителен кръг на Шампионската лига. Турците стигнаха до преднината с две попадения на Емануел Еменике.

Нигериецът откри резултата в 39-ата минута, след като се пребори със защитник и след това прониза ветеранът Морган де Санктис. Малко преди почивката обаче Радамел Фалкао изравни за монегаските. Колумбиецът показа, че все още притежава голмайсторски нюх и се възползва от един карамбол в наказателното поле, за да изравни с акробатичен удар. Победното попадение падна в средата на втората част, когато новото попълнение на "жълтите канарчета" Грегори ван дер Вийл центрира отлично към Еменике, който с воле донесе успеха на тима си и по този начин преднина преди реванша в Княжеството след седмица.

ФЕНЕРБАХЧЕ - МОНАКО 2:1
1:0 Еменике (39)
1:1 Фалкао (43)
2:1 Еменике (61)