Легия с Мишо Александров крачи уверено към групите на ШЛ (видео)

Българският национал Михаил Александров и неговият Легия направиха важна крачка към голямата си цел - участие в групите на Шампионската лига. Тимът от Варшава надви с 1:0 като гост словашкия Тренчин в първа среща от третия квалификационен кръг и е фаворит за класиране в следващата фаза. Единственият гол падна в 70-ата минута и беше дело на голямата звезда на поляците Неманя Николич. Унгарският национал се разписа след асистенция на Михал Кухарчук. Мишо Александров игра до 88-ата минута, когато отстъпи мястото си на Лукаш Брож.

Мачът започна с няколко скоростни атаки и към двете врати, последвани от неточни удари. В 4-ата минута домакините бяха близо до гола, но Аркадиуш Маларж спаси удара на Джеймс Лоурънс. Малко след това Николич от перфектна позиция пропусна да даде аванс на Легия. След четвърт час игра и Александров обстрелва вратата на словаците.
Легия се защитаваше спокойно, а контрите на тима често заварваха неподготвена отбраната на Тренчин. В 33-ата минута Беро от домакините получи жълт картон за нарушение срещу Александров. Българинът беше един от най-добрите в състава на Легия, заедно с вратаря Маларж, който спаси серия от удари на домакините.

След почивката Тренчин беше отборът, който по-настоятелно търсеше гола. Беро на няколко пъти изскачаше срещу Маларж, но не успяваше да го преодолее. Легия търпеливо чакаше шанса си и той дойде в 70-ата минута. Михал Кухарчук направи чудесен пробив по левия фланг и центрира право на крака на връхлитащия Николич, който откри резултата.
Това беше преломният момент в двубоя, след който Тренчин не успя да отговори подобаващо. Гостите от Полша заиграха с голямо самочувствие и в 88-ата минута можеха да си направят задачата за реванша още по-лесна, но ударът на Михал Паздан премина на сантиметри от гредата.

ТРЕНЧИН - ЛЕГИЯ (ВАРШАВА) 0:1
0:1 Николич (70)