Берое победи Ботев (Гълъбово) с 2:1 в контрола

Берое победи Ботев (Гълъбово) в контрола, която се игра на спортна база Берое пред 500 фенове. Спарингът предложи доста положения пред двете врати. Още в първата минута Кирилов от гостите стреля опасно с глава след корнер. В шестата минута Берое отговори с удар на Дрянов който от чиста позиция стреля над вратата. В 29-ата минута Ботев откри резултата. Янков центрира в пеналта на Берое, където Дончо Атанасов от десет метра вкара за 0:1.

След почивката Гълъбово удариха греда в 51-ата минута след удар на Ивелин Илиев. Малко по късно Колев също удари гредата на Ботев. В края на мача Берое направи обрат за две минути. Първо в 80-ата минута Александър Колев изравни с глава след асистенция на Педро. Само 120 секунди по-късно молдовецът Леуча вкара за 2:1 след центриране от фаул на Панайотов.