Симона Петкова заби първите си два гола в Англия

Симона Петкова отбеляза първите си два гола в Англия. Талантливата габровка, която е едно от новите попълнения в състава на Лийдс Лейдис, реализира и двете попадения за своя нов отбор при загубата с 2:4 Шефийлд Лейдис в контролна среща.

Новата "десeтка" на Лийдс блесна в най-трудната предсезонна проверка на дамите от Лийдс – срещу участника в Суперлига 2 (б.р. две нива по-нагоре) Шефийлд. Мони се разписа още в началото на мача. Тя беше изведена от дълбочина от Хана Стевенсон, надбяга бранител и с точен завършващ удар изведе тима си напред в резултата. До почивката домакините направиха пълен обрат за 1:2, а през втората част увеличиха разликата в своя полза с нови два гола. Петкова оформи крайния резултат с удар по диагонала – 2:4.

"Загубихме, но в отбора останаха много доволни от моите изяви и получих похвали от страна на ръководството. Беше важно за мен да се представя добре. Показах, че не случайно съм тук, и че може да се разчита на мен", сподели Симона Петкова.

Това беше трети мач за Симона с екипа на Лийдс Лейдис. Преди това тя взе участие в още две контролни срещи – с Лестър Сити (2:4) и Хъдърсфийлд (2:3).

"Първият мач ми беше най-труден. Беше ми доста объркано - нов отбор, нов стил на игра, нови изисквания към мен. Успях обаче бързо да се впиша и във втория мач играх пълни 90 минути, и записах асистенция. Тук се играе доста грубичко, силов футбол, с доста единоборства. Момичетата обаче ми помагат за по-бързото адаптиране, търсят ме по време на игра и се усеща желанието им да работим заедно. Вече ме гледат с уважение, а треньорът също е много доволен от изявите ми. 10-ти номер обаче тежи и има доста високи очаквания към мен. Надявам се да влизам във все по-добър ритъм и да продължавам с добрите си изяви", разказа още габровското момиче.

В предсезонната подготовка на Лийдс Лейдис са планирани още две контроли. Идната неделя отборът ще играе с Филде, а на 7-ми август ще срещне Нортън&Стоктън. И двете проверки са навън.