Аякс стигна само до хикс срещу ПАОК в Амстердам (видео)

Отборът на Аякс стигна само до равенство 1:1 в домакинството си на ПАОК от третия предварителен кръг на Шампионската лига. Холандците дори изоставаха в мача на “Амстердам Арина”, но успяха поне да се доберат до хикса, който им дава малко по-добри шансове за реванша в Солун.

Бившият тим на Димитър Бербатов пръв поведе в мача. В 27-ата минута Джалма Кампос бе изведен на скорост, финтира вратаря Яспер Силесен, който бе излязъл неразчетено, и отбеляза в опразнената врата.

Аякс обаче бе отборът, който повече атакуваше, и след като направи няколко пропуска, в 58-ата минута се стигна до изравняване. Каспер Долберг напредна и с удар от около 25 метра препарира вратаря за 1:1.

В крайна сметка мачът завърши без победител и всичко ще се реши в Гърция след седмица. Попадението на чужд терен обаче може да има сериозно значение за ПАОК, тъй като и нулево реми ще е достатъчно за солунчани на “Тумба”.