Хлеб поведе БАТЕ Борисов към важна победа (видео)

Ветеранът Александър Хлеб имаше важна роля за успеха на БАТЕ Борисов с 1:0 над гостуващия Дъндолк в първа среща от третия квалификационен кръг на Шампионската лига. Бившият халф на Щутгарт, Арсенал и Барселона се появи като резерва през второто полувреме и асистира за гола на Михаил Гордейчук в 70-ата минута.

Мачът започна с очакван натиск на домакините, но Игор Стасевич и Виталий Родионов пропуснаха да открият резултата в първия четвърт час. Стасевич се размина с гола още веднъж в средата на полувремето, когато от добра позиция стреля неточно. Преди почивката Дъндолк организира само една опасна атака, завършила удар на Робърт Бенсън и спасяване на Сергей Веремко.

През втората част вратарят на ирландците Гари Роджърс направи поредица от важни намеси, с които запази нулевото равенство, но влизането в игра на Хлеб направи атаките на БАТЕ по-опасни и в 70-ата минута след негово подаване Гордейчук отбеляза така ценното попадение за тима от Беларус. Победата на домакините можеше да е и по-убедителна, но в края Каспарс Дубра уцели гредата.

БАТЕ БОРИСОВ - ДЪНДОЛК 1:0 (0:0)