Франция разгроми Италия във финала на Евро 2016 (U19)

Франция е новият европейски шампион до 19 години. На финала "петлите" разгромиха Италия с 4:0 и за трети път завоюваха титлата в тази възраст.

Домакин на финалния двубой беше стадион "Райн-Некар-Арена" в Зинсхайм. Французите оправдаха прогнозите на специалистите, че са фаворит, и поведоха още в 6-ата минута с гол на нападателя на Пари Сен Жермен Жан-Кевин Огюстен. Той се промъкна между двамата централни защитници и от малък ъгъл прати топката във вратата. Италия създаде няколко добри атаки, но в 19-ата минута Людовик Блас беше оставен непокрит и с глава удвои аванса на французите.
След почивката младите "адзури", водени от Паоло Ваноли, не успяха да стигнат до гол, който да върне интригата. Вместо това в 83-ата минута удар на Люка Тузар рикошира във Филипо Романя и влетя в мрежата за 3:0, а крайният резултат беше оформен от Иса Диоп в добавеното време.

За Италия това беше първи финал от 2003 година. На полуфиналите отборът елиминира Англия и като цяло беше в серия от 10 мача без загуба, но не успя да се противопостави на французите, доста от които вече имат опит в мъжкия футбол.

ФРАНЦИЯ - ИТАЛИЯ 4:0
1:0 Огюстен (6)