България остана 18-а след загуба от Армения

Националният отбор на България за мъже до 20 години завърши на 18-о място на европейското първенство, дивизия "В", провеждащо се в Гърция. В спора за 17-ата позиция тимът на Божидар Гьорев отстъпи пред Армения с 61:65.

Двубоят в Халкида беше доста оспорван и равностоен, като в края на първите десет минути българите имаха водачество от 1 точки при 19:18. През втората част обаче арменците взеха инициативата и почивката дойде при аванс от 4 точки за кавказката република. В началото на третата част България се доближи само на две точки при 44:46, но след няколко грешки и добра серия Армения българите изостанаха с 8 точки. Последната четвърт бе изпълнена с грешки и много пропуски от страна и на двата отбора и макар българите да я спечелиха с 9:7 това не се оказа достатъчно за победата.

Адриян Секулов бе най-резултатен за България с 22 точки, а с 10 точки и 8 борби завърши Николай Вангелов. За Армения над всички бе Арам Арсланян с 18 точки.

По-късно тази вечер е финалът на турнира, като в него ще се срещнат Черна гора и сензацията Исландия.

Междувременно, националният отбор по баскетбол за юноши до 18-годишна възраст допусна втора поредна загуба от Полша в контролна среща. Този път националите отстъпиха с 65:77 точки. Любопитен факт е, че съперникът отново вкара 77 точки, след като ден по-рано победи със 77:72 след продължение. Йордан Минчев беше най-резултатен за България с 14 точки, но направи и 7 грешки. Мартин Коцев приключи с 13 точки, а 12 точки записа Иван Алипиев.