Югоизточна Трета лига: Локомотив (Пловдив) II - Ботев (Пловдив) II

Португалец престоя на терена 5 минути, получи червен картон и бе изгонен от Монтана

Старши треньорът на Монтана Стевица Кузмановски се отказа от услугите на дошлите в последния момент в отбора двама португалски футболисти – централния защитник Рикардо и нападателя Камара. Специално за тях македонският спец насрочи извънредна контрола с юношите на клуба. Монтанци я спечелиха с 5:0 като Камара вкара единият от головете. Още тогава Кузмановски заяви, че двамата са изостанали в подготовката, но даде още един шанс на нападателя, който влезе като резерва през второто полувреме на контролата с гръцкия първодивизионен Ксанти. Монтана победи с 2:1, а Камара престоя на терена само 5-6 минути, получи червен картон за удар без топка на противников футболист и това предопредели съдбата му в отбора. След мача в Правец монтанци получиха два дни ваканция и във вторник започват подготовката си за старта на новия сезон. В първия кръг Монтана гостува на Левски.