Росен Колев с нов силен мач в Русия (видео+снимки)

Бившият младежки национал Росен Колев записа пореден силен двубой с екипа на Енисей (Красноярск) в руската втора лига. Бранителят изигра цял мач при успеха с 1:0 като гост на Балтика (Калининград).

Това е първа победа за играчите на Андрей Тихонов. Енисей стартира кампанията с минимална загуба от Нефтехимик (Нижнекамск), последва равенство 0:0 с Динамо (Москва), за да дойде и важният успех над играчите на Балтика, които допреди тази среща не бяха допуснали нито един гол.

Мачът започна много равностойно, но в 32-ата минута един от най-големите таланти в Енисей Алексей Исаев наказа стража на домакините. В 73-ата минута Росен Колев бе близо до първия си гол с екипа на Красноярск, но топката срещна гредата. В края на двубоя българинът получи и капитанската лента от ветерана Александър Харитонов. Интересен факт, е че той бе единственият чужденец на терена.

В следващия кръг Енисей се изправя срещу втория отбор на Зенит, който записа две победи и равенство в първите си три кръга. За Зенит 2 играе 38-годишният легендарен халф Константин Зирянов.