Ботев (Враца) би Локо Сф - защитник бележи със задна ножица

Реализирахме твърде малко голове и допуснахме твърде много опасности пред вратата ни с оглед игровото превъзходството, което наложихме. Така в едно изречение старши треньорът на Ботев (Враца) Бойко Величков обобщи случилото се в контролата срещу Локомотив (София), която неговият тим спечели с 3:1.

Домакините от Враца бяха лишени от петима контузени състзатели, включително двама централни защитници. Въпреки това заложиха на агресивна игра от самото начало и ситуациите пред вратата на гостите от Локо (Сф) започнаха от самото начало. Логичното се случи и след четвърт час Ботев поведе с гол на Мартин Димов. Централният защитник отбеляза страхотно попадение със задна ножица.

Превзъходството на врачани продължи през цялото полувреме, но в последните му секунди гостите се възползваха от корнер в своя полза и успяха да изравнят.

Втората част започна ударно за Ботев и капитанът Венци Иванов отново изведе отбора си напред в 47-мата минута. Пак той оформи крайното 3:1 след съобразителна игра в наказателното поле.

Домакините пропуснаха още няколко чудесни възможности за по-изразителна победа. През второто полувреме в игра се включиха всички здрави футболисти.

От понеделник тренировки подновяват Ивайло Яначков, Иван Пенев и Любо Илиев. На облекчен режим са голмайсторът Христо Спасов и младокът Пламен Йорданов. Очаква се през идната седмица във Враца да акостира още едно класно ново попълнение. Все още не е определен следващия съперник за контролна среща.