Наполи гази 4:0, феновете хулят Игуаин

Наполи победи с 4:0 нискоразредния Тренто в приятелски мач, който мина под знака на голямата новина за предстоящия трансфер на Гонсало Игуаин в Ювентус. Аржентинският нападател вече издържа медицинските прегледи в Мадрид и остава само официално да парафира със "старата госпожа". Решението му предизвика остра реакция от страна на тифозите на Наполи, които разпънаха плакати с обидни послания по негов адрес. Президентът Аурелио Де Лаурентис пък изобщо не присъства на проверката, за да не се сблъска с гнева на феновете.
Прекаралият почти целия минал сезон на пейката Маноло Габиадини вкара два гола за Наполи. Талантливият нападател явно е решен да се пребори за титулярно място в отъствието на Игуаин и наставникът Маурицио Сари може да е доволен от моментната му форма. Той откри резултата с далечен удар в 7-ата минута, а в 35-ата се разписа отново след силен изстрел с левия крак. Между двете му попадения пропуски направиха Омар Ел Кадури и Хосе Кайехон. След почивката Раул Албиол и Николао Думитру оформиха убедителната победа на Наполи.

Срещата в Тренто беше изгледана от около 2000 зрители.