СДВР с извънреден брифинг дали ще бъдат допуснати фенове на Левски за дербито с ЦСКА-София

Брюж спечели Суперкупата на Белгия с човек по-малко и обрат (видео)

Шампионът на Белгия Брюж спечели и Суперкупата на страната. В мача, който предшества началото на новия сезон, "синьо-черните" надвиха с 2:1 Стандард (Лиеж) и завоюваха ценното отличие за 14-и път в историята си.

На своя стадион "Ян Брейдел" Брюж се озова в ролята на догонващ в 39-ата минута, когато Иван Сантини засече с глава центриране от корнер и откри за Стандард. Секунди по-късно Ханс Ванакен извърши грубо нарушение в центъра на терена и получи директен червен картон.
След почивката домакините заиграха много мобилизирано и макар и с човек по-малко, стигнаха до пълен обрат. В 51-ата минута се разписа колумбиецът Хосе Искиердо, а в 62-ата Рууд Вормер с прецизен далечен удар донесе радостта на феновете на Брюж.

Отборът на Мишел Прюдом е рекордьор по брой спечелени суперкупи - 14, следван от Андерлехт с 12 и Стандард с 4.

БРЮЖ - СТАНДАРД (ЛИЕЖ) 2:1
0:1 Сантини (39)
1:1 Искиердо (51)
2:1 Вормер (62)