Зенит срази ЦСКА (М) и грабна Суперкупата, Миланов с четвърт час игра за "армейците" (видео)

Тимът на Зенит (Санкт Петербург) спечели първи трофей под ръководството на новия си треньор Мирча Луческу. Питерци надвиха с 1:0 шампиона ЦСКА (Москва) в мача за Суперкупата на Русия. В 22-ата минута Жозе Маурисио бе изпуснат от отбраната на "армейците" и отблизо на празна врата не пропусна да реализира гол след центриране отдясно на Артур Юсупов.

Българският халф на "армейците" Георги Миланов започна на пейката и се появи в игра в 74-ата минута на мястото на Алексей Ионов. Включването му обаче не помогна на водения от Леонид Слуцкий тим да избегне поражението.
Това е четвърта суперкупа за питерци и те се нуждаят да спечелят трофея още веднъж, за да го запазят завинаги. ЦСКА е вдигал отличивто общо 6 пъти.

"И двата отбора не бяха на 100% готови, но се получи зрелищен мач. Много съм доволен от футболистите и от това, че започвам кариерата си в Русия с трофей. Искам да променя стила на игра на Зенит, но ще ми е нужно време", заяви след победата Луческу.
"Зенит доминираше в началото, а ние не се възползвахме от няколко статични положения. Липсват ни достатъчно ресурси в офанзивен план. Ласина Траоре се стара много, но все още не е сработен с останалите", коментира наставникът на ЦСКА Леонид Слуцкий.

ЦСКА (МОСКВА) - ЗЕНИТ 0:1
0:1 Маурисио (22)

ЦСКА М (4-2-3-1): Акинфеев - Фернандес, Ал. Березуцкий, Игнашевич, Шенников - Натхо, Вернблум, - Тошич (61-Головин), Ионов (74-Миланов), Ерьоменко, Траоре (78-Страндберг)

ЗЕНИТ (4-2-3-1): Лодигин - Смолников, Гарай, Нето, Кришито - Маурисио, Гарсия - Юсупов (80-Джорджевич), Шатов, Кокорин (66-Жирков) - Дзюба (66-Кержаков)

СТАДИОН: "Локомотив", Москва

СЪДИЯ: Сергей Карасьов

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Тошич, Натхо, Вернблум (ЦСКА М); Кокорин, Шатов, Маурисио, Лодигин (Зенит)