Байерн с класика в третата контрола на Анчелоти (видео)

Шампионът на Германия Байерн (Мюнхен) записа трета поредна победа под ръководството на Карло Анчелоти. Баварците надвиха с 3:0 аматьорите от Ландсхут като гост. Двубоят се игра пред пълните с 10 000 зрители трибуни, които с футболистите почетоха с едноминутно мълчание жертвите от атентата вчера в Мюнхен.

Грандът пропусна няколко положения преди да излезе напред в резултата. Френската звезда Франк Рибери с типичен рейд през центъра даде аванс на Байерн в 34-ата минута. Националът на Австрия  Дейвид Алаба с плътен изстрел удвои в 40-ата минута. След почивката пропуските продължиха, но в 80-ата минута Щингъл с диагонален изстрел оформи крайното 3:0.

След 4:3 над Липщат 08 и 1:0 над Манчестър Сити, това бе третият успех на Байерн с Анчелоти.

ЛАНДСХУТ - БАЙЕРН (М) 0:3
0:1 Рибери (34)
0:2 Алаба (40)
0:3 Щингъл (80)

БАЙЕРН: Улрайх, Лаам, Мартинес, Ф. Гьотце, Хеглер, Бернат, Тарнат, Грийн, Щингъл Алаба, Рибери