Ансамбълът на България четвърти в многобоя

Ансамбълът на България се класира на четвърто място в многобоя на турнира от Световната купа по художествена гимнастика в Баку (Азербайджан). Възпитаничките на Ина Ананиева в състав Михаела Маевска, Християна Тодорова, Ренета Камберова, Цветелина Найденова и Любомира Казанова допуснаха неточност в съчетанието с два обръча и три чифта бухалки и бяха оценени с 18.250 точки. На пет ленти те имат 18.150 точки от вчера и така събраха сбор от 36.400 точки и се наредиха четвърти.

Шампион стана отборът на Русия с 37.650 точки, втори е Израел със 36.800 точки, а трети Италия с 36.700 точки.

Утре българките ще се борят за медали на финалите на отделните уреди. Това е последно състезание за ансамбъла преди олимпийските игри в Рио де Жанейро през август.

В индивидуалната надпревара българските представителки Невяна Владинова и Катрин Тасева играха много силно и намериха място в топ 10 на състезанието. Владинова игра вчера много стабилно и получи оценки от по 18.000 точки за обръча и топката, което я класира и на двата финала. Днес тя представи отлична лента и получи 18.100 за изпълнението си, но на бухалки допусна грешка и бе оценена със 17. 650 точки. Така със сбор от 71.750 точки Владинова се нареди на шесто място в крайното класиране. Тя се класира на финалите на обръч, топка и лента. Втората българска представителка Катрин Тасева игра също много стабилно. Вчера тя получи оценки от 17.600 на топка, което я класира за финала на уред, а с оценка от 17.650 на обръч остана първа резерва. Днес Тасева изигра чудесна лента и беше оценена със 17.700 точки, а на бухалки получи оценка от 17.650 след безгрешна игра. Така Тасева събра сбор от 70.600 точки което я нареди на 9-то място в крайното класиране и се класира на финалите на топка и бухалки.

Първите три места в многобоя заеха руските гимнастички. Шампион стана Маргарита Мамун със сбор от 77.150 точки, втора се класира Яна Кудрявцева със сбор от 77.050 точки, а трета се нареди Александра Солдатова, която събра сбор със 75. 850 точки.

Утре Световната купа завършва с финалите на отделните уреди при жените и при ансамблите.