Младок на Юве с шедьовър, децата на "Старата госпожа" загубиха от австралийци след дузпи (видео)

Италианският шампион Ювентус завърши 1:1 в редовното време с австралийския тим Мелбърн Виктори в мач от приятелския турнир International Champions Cup. След края на срещата двата тима изпълняваха дузпи и австралийците спечелиха с 4:3. Наставникът на "Старата госпожа" Масимилиано Алегри заложи почти изцяло на млади и неопитни футболисти.

Попадението за Юве в срещата реализира 20-годишният Карлос Бланко Морено. Испанският защитник, който може да играе и в халфовата линия, сътвори истински шедьовър в 58-ата минута. Появилият се като резерва младок прехвърли противниковия вратар с фантастичен удар от центъра, след като първо овладя топката на гърди.

В 83-ата минута Джай Ингам изравни резултата с удар по земя след отлична атака на австралийците.

При дузпите стражът Емил Аудеро спаси още първия удар от бялата точка на Мелбърн Виктори, но след това "бианконерите" направиха два пропуска и загубиха. Роман Мачек и Стефано Падован сгрешиха за Ювентус от бялата точка, а своите дузпи реализираха Лука Мароне, Матия Витале и Лоренцо Росети.

Преди няколко дни Ювентус разгроми с 6:1 аматьорския Сан Мауро в първата си контрола от лятната подготовка.

МЕЛБЪРН ВИКТОРИ ФК - ЮВЕНТУС 1:1 (4:3 след изпълнение на дузпи)
0:1 Бланко (58)
1:1 Ингам (83)

ЮВЕНТУС: Нето, Ругани, Мароне, Северин, Лирола, Лемина, Ернанес, Асамоа, Алекс Сандро, Дибала, Чери (Аудеро, Бланко, Коколо, Пароди, Падован, Росети, Мачек, Кастанос, Витале)