Ботев (Пд) победи с 4:0 Верея при представянето на отбора си

Отборът на Ботев (Пловдив) победи с 4:0 на Верея в контролата помежду им на стадиона в село Оризари. С този мача "жълто-черните" представиха отбора си за новия сезон. "Жълто-черните" фенове подкрепиха бурно своите любимци, като най-много овации събра капитанът на тима Лъчезар Балтанов, на когото предстои операция на коляното. Още във втората минута Наско Милев проби отдясно, центрира, но топката попадна в ръцете на вратаря на гостите.

В 8-ата минута Иван Стоянов откри резултата, след като бе изведен на чиста позиция от Тодор Неделев. Опитният нападател на "канарчетата" стреля, топката се отби в страничната греда и влезе във вратата на съперника. Наско Милев отбеляза втория гол за "жълто-черните" в 16-ата минута, вкарвайки топката с глава във вратата на противника, след центриране от ъглов удар. Пет минути по-късно Светослав Диков от старозагорци стреля силно отдалеч, но топката излезе в аут. Домакините продължиха с натиска и в 26-ата минута Цветомир Панов проби от отдясно подаде на Иван Стоянов, който шутира, но топката бе отбита от защитник на Верея. Бразилецът Жоао Паоло от Ботев уцели напречната греда със силен удар от 25 метра. В 37-ата минута възпитаниците на треньора Николай Костов отбелязаха третия гол в мача. Тодор Неделев преодоля трима противникови играчи, подаде на Иван Стоянов, последва пас в коридор към връхлитащия Жоао Паоло, който с мощен шут покачи на 3:0.

Второто полувреме започна с двуостра игра. В 49-ата минута Александър Якимов от гостите стреля опасно, но коженото кълбо излезе в аут. Пет минути по-късно Тодор Неделев центрира опасно, но нито един негов съотборник не успя да вкара топката във вратата на Верея. В 69-ата минута минута Милен Какарин центрира, Иван Стоянов пое топката и с едно докосване я прати във вратата на съперника за 4:0. В 85-ата минута Милен Какарин стреля от 30 метра, но вратарят на старозагорци хвана топката.

състави:
Ботев: Георги Георгиев, Цветомир Панов, Радослав Терзиев, Кристиан Димитров, Крум Стоянов, Серкан Юсеин, Фелипе Бризола, Тодор Неделев, Жоао Пауло, Наско Милев, Иван Стоянов (Милко Георгиев, Радослав Апостолов, Милен Какарин, Меледже Омнебег, Асен Чандъров, Георги Купенов, Стенио дос Сантош, Даниел Кутев, Исмет Рамадан)
Верея: Пламен Колев, Педро Еуженио, Владислав Зафиров, Костадин Слаев, Георги Ангелов, Александър Пасченко, Елиаш да Силва, Светослав Диков, Александър Якимов Амаду Сикона, Васил Калоянов.