Сейнт Луис обърна Сан Диего от 1:5 в 8-ия (видео)

Сейнт Луис Кардиналс изравни най-голямото си завръщане в мач от редовния сезон на МЛБ тази година, като обърна Сан Диего Падрес с 6:5 късно снощи. "Чинките" изоставаха с 4 точки по средата на 8-ия ининг, но в предпоследното си нападение вкараха точно толкова, а във финалната атака отбелязаха още веднъж и спечелиха и последния, четвърти двубой срещу "отчетата" на своя ст. "Буш".

За последен път Сейнт Луис бе разчистил домакинска серия с 4-0 през октомври 2010 г. срещу Колорадо Рокис. Лошата новина за Кардиналс бе, че аутфилдерът Мат Холидей трябваше да напусне принудително в 6-ия ининг, след като бе уцелен с топката в лицето. Рентгеновите снимки показаха, че няма фрактура на носа, но вероятно 36-годишният ветеран ще пропусне следващите няколко мача на своите.

Гостите поведоха с 2:0 в 5-ия чрез единичен хит на Алексей Рамирес и двоен на Травис Янковски. Домакините се разписаха благодарение на RBI-сингъл на Аледмис Диас в-6-ия, но в 7-ия отново Рамирес с двоен хит и Алекс Дикръсън с единичен направиха разликата 3 точки. В отварянето на 8-ия пък Янгервис Соларте удари хоумрън и Сан Диего дръпна с 5:1.

В долната част атаката на Кардиналс започна с двоен хит на Джереми Хейзълбейкър, който отбеляза за 2:5 при последвалия единичен хит на Джед Гьорко. При 1 аут Колтън Уонг избута рънера до трета база с двоен хит, след което и двамата се прибраха с троен хоумрън на Стивън Пискоти за 5:5.

"Този определено беше специален – призна Пискоти. – Страхотно удоволствие е, когато се случват такива неща и накрая дори побеждаваме. Това беше един великолепен начин за нашия отбор да се завърне в мача и да го спечели."

Обратът бе завършен в 9-ия ининг срещу риливъра на Падрес Карлос Виянуева (L 1-1), който успя да направи само 1 аут. Същевременно доминиканецът напълни базите и позволи на Аледмис Диас да удари топката му в централния аутфилд и да получи победната RBI. Така в победител се превърна питчерът на Кардиналс Джонатан Брокстън (W 2-2), изработил чиста защита в отварянето на 9-ия.

Сейнт Луис Кардиналс - Сан Диего Падрес 6:5