Юношите на Локо (София) продължават победния си ход на "Готя Къп" (видео)

Децата на Локомотив (София) набор 2003 продължават с отличното си представяне на най-големия юношески футболен турнир в света - "Готя Къп" в Гьотеборг. Малките "железничари" спечелиха първия си мач от елиминационната фаза на турнира, след като надиграха драматично с 2:1 норвежкия Тросвик на 1/32-финала.

Победното попадение падна буквално в последната секунда на двубоя. И двата гола вкара полузащитникът Иван Калапиш, като първият бе преди почивката от дузпа, отсъдена за игра с ръка на противников играч. През втората част българчетата направиха няколко сериозни пропуска, докато съперникът рядко стигаше до вратата. При една от малкото си ситуации в половината на Локо обаче децата от Норвегия изравниха. В крайна сметка обаче логиката възтържествува и "железничарите" стигнаха до успеха. От 13:50 днес те излизат срещу германския Макаби (Франкфурт) с 1/16-финала.