Пеле с първи гол в Китай (видео)

Бившият нападател на Саутхамптън Грациано Пеле бързо започна да бележи за новия си тим Шендун Лунън в Китай. Италианецът, който подписа доста солиден във финансово отношение договор, вече започна да изплаща вложените в него средства.

Пеле се разписа за успеха с 4:1 над Хуанжоу в домакинството на неговия тим от 19-ия кръг на местното първенство. В 87-ата минута италианецът получи центриране отдясно и с глава вкара третия гол във вратата на съперника.

Освен него се разписаха Жусилей в 41-ата, Уанг в 55-ата и Папис Сисе в 89-ата минута. За гостите почетното попадение вкара Самир в 93-ата минута на двубоя.

Победата бе важна за Шендон, защото е срещу пряк конкурент в битката за оцеляване. След този успех отборът се изкачи до 13-ото място с 20 точки и идпревари Хуанжоу, който вече е 14-ти с 19 точки.