Първа победа за Конте начело на Челси (видео)

Новият мениджър на Челси записа първата си победа начело на "сините" днес. Лондончани надиграха с класическото 3:0 австрийския Волфсбергер в контролна среща играна в Клагенфурт.

Резултатът в мача откри Бертран Траоре в 40-ата минута след малко куриозен гол. Вилиан центрира остро в наказателното поле, където Траоре отблизо засече топката, тя бе спасена от вратаря, но отново рикошира в тялото на младока и се озова във вратата.

Вторият гол за англичаните реализира Рубен Лофтъс-Чийк в 84-ата минута. Той бе изпуснат от защитата при едно центриране от корнер и с глава изпревари вратаря и заби кълбото в мрежата за 0:2.

Крайното 3:0 пък оформи Натаниел Чалоба в последната минута. Той получи пред наказателното поле, елиминира двама защитници и хладнокръвно реализира.

Така Челси взе първи успех в контролите след поражението от Рапид (Виена) в пъривя си мач. Следващата контрола на тима е с Ливърпул на 28 юли от турнето на "сините" в САЩ.

Съставът на Челси: Бегович, Джилбоджи (Хектор 58), Тери, Иванович (Баба 46), Аина, Матич (Оби Микел 85), Траоре (Лофтъс-Чийк 58), Оскар (Чалоба 74), Моузес (Кенеди 89), Вилиан (Атсу 84), Коща (Батшуай 58)