Лестър с обрат в първата си контрола (видео)

Шампионът на Англия Лестър стигна до обрат в първата си контрола след спечелването на сензационната титла във Висшата лига. Възпитаниците на мениджъра Клаудио Раниери губеха с 0:1 от Оксфорд до 28-ата минута, след като в 13-ата Кристофър Макгуайър откри. Четвърт час след неговото попадение резултатът беше изравнен от Демарай Грей, а в 69-ата минута Джефри Шлуп направи обрата пълен.

Междувременно стана ясно, че капитанът на "лисиците" Уес Морган е продължил договора си до лятото на 2019 година. 32-годишният бранител играе на "Кинг Пауър Стейдиъм" от февруари 2012 година. Ямайският национал участва във всичките 38 мача на Лестър във Висшата лига през миналия сезон и вкара 2 гола за сензационната титла на отбора.