България падна до №8 в световната ранглиста, Бразилия остава №1

Волейболистите от националния отбор на България паднаха до №8 в световната ранглиста след края на Световната лига. "Трикольорите" едва успяха да запазят мястото си в елитната първа дивизия на най-комерсиалния волейболен турнир, след като завършиха на 11-о място, за което печелят 26 точки. Така българите са 8-и с 132 точки. Интересно е, че България е изпреварена от Германия, която през тази година игра в трета дивизия на Лигата, където загуби на финала и остана едва на 26-о място в общото класиране. Бундестимът е 7-и с 138 точки.

На първите шест места в световната ранглиста няма промяна. Начело остава Бразилия с 305 точки, следвана от световния шампион Полша с 268, олимпийския първенец Русия с 266, Италия с 246, САЩ с 238 и Аржентина със 168 точки. Въпреки, че спечели Световната лига, отборът на Сърбия продължава да е на 9-о място с 125 точки. Топ 10 на ранглистата допълва Иран, който има 116 точки, с една повече от 11-ия - европейския шампион Франция.