Локомотив (Пловдив) победи с 3:0 Ал Файзали в поредната си контрола

Локомотив (Пловдив) победи с 3:0 Ал Файзали (Саудитска Арабия) в поредната си контрола от лагера си в Турция.

Мачът бе предвиден за 18:30, но заради гъстата мъгла началото на срещата се забави с 25 минути. "Черно-белите" наложиха превъзходство още в началото на двубоя и в 8-ата минута Бирсент Карагарен откри резултата с фронтален удар извън наказателното поле.

Две минути по-късно Аймен Суда можеше да вкара втори гол за "смърфовете", но пропусна. Локомотивци продължиха да доминират, а футболистите на Ам Файзали отправиха първия си точен удар едва в 30-ата минута. Секунди преди почивката Бирсент Карагарен отбеляза красиво попадение със задна ножица, но съдията го отмени заради спорна засада на нападателя на пловдивския тим.

През втората част локомотивци отново доминираха и стигнаха до втори гол. Негов автор стана Умарбаев в 70-ата минута. В последната минута на срещата Димо Бакалов фиксира крайното 3:0 за Локо с прецизен удар.

Локомотив (Пловдив): Ел Харуби, Амрауи, Вълчев, Марков, Велковски, Карагарен, Умарбаев, Иефтовски, Бакалов, Колев, Суда (Пехливанов, Чукалов)