Поморие вкара четири на Розова долина

ОФК Поморие победи Розова долина (Казанлък) с 4:2. Контролата се игра на градския стадион в Поморие пред около 200 зрители.

Първият гол падна в 10-ата минута, когато гостите поведоха, след хубав изстрел по земята на Владислав Калайджиев. В 17-ата минута Поморие изравни. Точен от дузпа бе Христо Лемперов. Главният арбитър посочи бялата точка за нарушение срещу Ахмед Ахмедов. 180 секунди по-късно домакините направиха пълен обрат. Лефтеров центрира отдясно, а Никола Мицански от непосредствена близост засече за 2:1. В 24-ата минута обаче, Розова долина успя да стигне до изравнително попадение, след удар от въздуха на Кристиян Петров. В последните секунди на полувремето Диян Лефтеров стреля по диагонала, но топката се отклони в дясната греда. При добавката пък Даниел Стоянов не намери очертанията на вратата.

През втората част поморийци наложи тотален превес и отбеляза два безответни гола. Кирил Георгиев отправи опасен удар, но вратарят спаси. В 70-ата минута Даниел Стоянов остана сам срещу вратаря, но нацели дясната греда. Секунди по-късно той се реваншира за пропуска си с фамозен гол от воле, от границата на наказателното поле. Голмайсторът направи чудесен самостоятелен пробив в 82-ата минута и поднесе топката на празна врата на Даниел Стаматов, който обаче направи фрапантен пропуск. Гол на Димитър Попов пък бе отменен заради засада. В 86-ата минута Даниел Стоянов направи нов индивидуален пробив отдясно, стреля, вратарят отби, но на главата на Кирил Георгиев, който от голлинията с глава оформи крайното 4:2.