Сусо зарадва Монтела при дебюта му в Милан (видео и снимки)

Новият треньор на Милан Винченцо Монтела дебютира с успех. "Росонерите" надвиха с 2:1 Бордо, като гости в първата си проверка това лято. Дебютните голове за "червено-черните" отбеляза Сусо в 28-ата и 38-ата минути.

Испанецът показа много класа при изпълненията на попаденията. При първото се възползва от отнета топка пред наказателното поле и технично финтира двама бранители, преди да прехвърли стража на домакините. Десет минути по-късно с майсторско изпълнение насочи топката в долния десен ъгъл на вратата на Бордо.

Бившия играч на Ливърпул игра в атака с Менес и Нианг, като последният бе на върха. На почивката Монтела пусна 11 нови играчи, а 7-8 от тях бяха юноши. Вратарят Габриел трябваше да се намесла след удар отдалеч, но в 75-ата минута бразилеца Малком намали.

"Росонерите" бяха много изморени и рискуваха да получат втори гол, но Габриел спря своя сънародник Малком в 81-ата минута, когато остана очи в очи с него. Последните секунди Луис Адриано и Хосе Маури можеха да вкарат трети гол, но пропуснаха. Въпреки това Милан спечели с 2:1.

БОРДО - МИЛАН 1:2
0:1 Сусо (28)
0:2 Сусо (38)
1:2 Малком (75)

МИЛАН (първо полувреме): Джанлудджи Донарума, Иняцио Абате, Габриел Палета, Алесио Романьоли, Лука Антонели, Андреа Бертолачи, Андреа Поли, Джакомо Бонавентура, Мбайе Нианг, Сусо, Джереми Менес
МИЛАН (второ полувреме): Габриел, Калабрия Варгара, Ели, Де Сантис, Ел Хилали, Хосе Маури, Дзанелато, Кросата, Видо, Луис Адриано