Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Банско вкара пет на Велбъжд (Кюстендил)

След контролния мач срещу Велбъжд (Кюстендил), завършил с резултат 5:0 в полза на Банско, състоял се на стадион "Свети Петър", играещият треньор Иван Топузов, който води срещата заради отсъствие на старшият Петко Медведски, сподели:

"Доста тежка беше седмицата за нашите футболисти. Изиграхме три контролни мача - срещу Ботев (Враца), Черно море и Велбъжд . В последната контрола видяхме истинското лице на нашия тим и с голове на Георги Фикиин от дузпа в 20-та минута, Цветан Варсанов в 56-та, Валери Кулинов в 63-та, Джейхан Зайденов в 71-ва и Ахмед Адемов в 90-та минута победихме гостуващия тим Велбъжд.

Невероятна игра показа новопривлечения вратар Абди Абдиков, който отне надеждите на гостите на два пъти да отбележат поне почетно попадение. Вече сме наясно с кои футболисти ще продължим лятната подготовка. Дадохме заслужена почивка на момчетата до понеделник, когато ще подновим заниманията си на стадион "Свети Петър". Следващата седмица нашите футболисти ще изиграят нови два международни контролни мача - съперници ще бъдат Академия Горан Пандев и Пелистер от Битоля. В началото на следващата седмица ще обявим с кои футболисти ще се разделим".