Приятел на Божинов се разписа в дебюта си за Ливърпул (видео)

Новото попълнение на Ливърпул Марко Груич остави отлични впечатления в първия си мач с екипа на мърсисайдци. Талантливият сърбин вкара гол и изработи дузпа при победата с 5:0 над Флийтууд в контрола, играна тази вечер. За тима на Юрген Клоп се разписаха още 16-годишният Бен Уудбърн, Лукаш Лейвa и Роберто Фирмино, който реализира два гола.

Груич беше закупен още през зимата, но доигра сезона в Цървена звезда, а от началото на лятната подготовка е на разположение на Ливърпул. Младият сърбин, който е добър приятел с нападателя на Партизан Валери Божинов, стартира като титуляр срещу Флиийтууд и откри резултата след комбинация по лявото крило между Алберто Морено и Садио Мане. Преди това Груич спечели и дузпа, пропусната от Дани Ингс, а в края на полувремето негов удар срещна гредата.
Друг сърбин - върналият се след наем във Фенербахче Лазар Маркович, също започна от първата минута за Ливърпул. На полувремето Клоп направи 11 смени.

Следващата контрола на "червените" е в неделя срещу Уигън. После отборът има и мач с Хъдърсфийлд преди да замине на турне в Калифорния.