Злато за златните ни момичета (ВИДЕО + СНИМКИ)

Българският ансамбъл спечели златните медали на финала на пет ленти на турнира от Световната купа по художествена гимнастика в руския град Казан. На два обръча и три чифта бухалки българките завършиха на пето място.

Възпитаничките на Ина Ананиева са в състав Михаела Маевска, Християна Тодорова, Ренета Камберова, Цветелина Найденова и Любомира Казанова.

Българските гимнастички изпълниха отлично своята композиция с ленти и получиха оценка от 18.050 точки. Те единствени от осемте отбора не допуснаха грешки.

Маевска, Тодорова, Камберова, Найденова и Казанова получиха златни медали от Мария Гигова, която беше супервайзер на турнира.

На два обръча и три чифта бухалки родните грации направиха неточности и с оценка от 17.550 точки останаха на пето място.

Вчера националките се наредиха четвърти в многобоя.

На второ място на пет ленти са домакините от Русия със 17.900 точки, а на трето - Израел със 17.350 точки.

На два обръча и три чифта бухалки титлата взе Русия с 18.600 точки, пред Беларус с 18.400 точки и Италия с 18.300 точки.
Следващото състезание, на което ще участват гимнастичките от ансамбъла, е Световна купа в Баку (Азербайджан) 22-24 юли.
В индивидуалната надпревара в Казан Невяна Владинова завърши пета на финала на обръч и 14-а в многобоя. Катрин Тасева се нареди 20-а в многобоя.

Крайно класиране на финалите на отделните уреди при ансамблите:
Пет ленти: 1. БЪЛГАРИЯ - 18.050 точки, 2. Русия - 17.900 точки, 3. Израел - 17.350 точки
два обръча и три чифта бухалки: 1. Русия - 18.600 точки, 2. Беларус - 18.400 точки, 3. Италия - 18.300 точки, 4. Израел - 18.150 точки, 5. БЪЛГАРИЯ - 17.550 точки.