Ливърпул стартира с победа

Ливърпул спечели първата си контрола за новия сезон. Тимът на Юрген Клоп победи Транмиър Роувърс с 1:0, а единственото попадение в срещата реализира завърналият се след сериозна контузия Дани Ингс.

Срещата бе местно дерби, което се игра на "Прентън Парк". Транмиър е от градчето Биркенхед, което е позиционирано директно срещу Ливърпул от другата страна на река Мърси. Миналият сезон бе първи за тима при аматьорите, след като отборът отпадна от Лига 2 през 2015 г.

Клоп извади две различни единайсеторки за двете полувремена, а трите нови попълнения направиха своя дебют. Вратарят Лорус Кариус, централният защитник Жоел Матип и Садио Мане започнаха като титуляри. През първото полувреме обаче тези, които се отличиха, бяха два от младите таланти на тима - Овие Ежариа и Райън Кент.

Ливърпул доминираше през първата част, а двете най-сериозни опасности дойдоха към края на полувремето. Роберто Фирмино, който не показа добра форма, бе изведен отлично от Мане сам срещу вратаря, но не успя да овладее добре топката. При добавката Камерън Бранаган не успя да уцели опразнената вратата от сериозно разстояние. Стив МакНълти пък удари греда за Транмиър след ъглов удар. Малко преди почивката Мане излезе сам срещу вратаря на домакините, но стражът отби блестящо ниския му удар.

След почивката Клоп, който вчера подписа нов договор с клуба, даде шанс на други играчи от юношите. В игра се появи и Лазар Маркович, който се завърна след като миналия сезон игра под наем във Фенербахче. 22-годишният сърбин с нищо не показа, че ще може да се пребори за място в тима и през тази кампания, като изпусна две великолепни възможности да се разпише.

Дани Ингс се включи на много по-добро ниво. Нападателят, който прекара по-голяма част от изминалия сезон, лекувайки контузия, отново демонстрира познатата борбеност и раздаване, като допълни това и с качествени отигравания. Ингс, който изведе тима с капитанската лента за второто полувреме, вкара единствения гол в мача в 78-ата минута с удар в близкия ъгъл.

Доволен от представянето на Ингс остана и Юрген Клоп. "Той има качествата да вкарва голове за нас в бъдеще. След годината, която преживя, той не трябва да се поставя под напрежение да се завърне прекалено бързо. Трябва ти дълъг период, за да се завърнеш на 100%, но беше хубаво да го видим как вкарва", сподели германецът след мача.