Федерер си свърши работата и чака Григор или Джонсън на 1/8-финалите

Седемкратният шампион и поставен под №3 Роджър Федерер продължава без загубен сет на "Уимбълдън". В третия кръг 34-годишният швейцарец с лекота надигра представителя на домакините от Великобритания Даниел Еванс с 6:4, 6:2, 6:2 след само 1 час и 26 минути игра.

В първия сет Федерер поведе с 4:0, но допусна пробив и 91-ият в света Еванс успя да се доближи на гейм от съперника си при 3:4. Федерер все пак спря краткия подем на британеца с гейм на нула за 5:3. В десетия гейм носителят на рекордните 17 титли от "Големия шлем" без проблеми затвори първия сет със своя сервис.

В следващите два сета Федерер даде общо 4 гейма на противника си и се поздрави с победата. Роджър направи 11 аса срещу 0 за Еванс. Федерер не допусна двойна грешка, докато британецът направи цели 8 такива.

На осминафиналите Федерер чака победителя от мача между първата ни ракета Григор Димитров и американеца Стийв Джонсън.

В други завършили в петък срещи при мъжете, но от втория кръг, (№15) Ник Кирьос (Австралия) пречупи Дъстин Браун (Германия) с 6:7 (3), 6:1, 2:6, 6:4, 6:4, а (№22) Фелисиано Лопес направи обрат от 0:2 срещу Фабио Фонини (Италия) - 3:6, 6:7 (5), 6:3, 6:3, 6:3. Американецът Джон Иснър (№18) пък надви след три тайбрека 248-ия в ранглистата австралиец Матю Бартън - 7:6 (8), 7:6 (3), 7:6 (8).

Младият германски талант Александър Зверев ще доиграе в събота мача си от втория кръг с руския ветеран Михаил Южни. Двубоят ще бъде подновен при 2:1 за Зверев и 40:30 за сервиращия Южни в петия сет.