Големи проблеми за Джокович, световният №1 губи с 0:2 сета (видео)

Световният №1 Новак Джокович изненадващо губи с 0:2 сета в мача си с американеца Сам Куери от третия кръг на "Уимбълдън". Сърбинът изостава в резултата с 6:7 (6), 1:6. След 1 час и 12 минути игра мачът бе прекъснат заради дъжд и най-вероятно ще бъде доигран утре.

В първия сет нямаше пробиви, въпреки че при 5:5 Ноле измъкна много трудно подаването си, в което изоставаше с 0:40. В последвалия тайбрек Куери поведе с 5:2 и пропусна два сетбола при 6:4, но успя да се пребори за 8:6 и взе първата част.

Вторият сет се разви по шокиращ начин - след 1:1 високият 198 см Куери спечели пет поредни гейма, а с това и сета с 6:1.

Джокович в момента се намира в серия от 30 поредни победи в турнирите от "Големия шлем", като последното му поражение бе на финала на "Ролан Гарос" през миналата година от швейцареца Стан Вавринка. 29-годишният сърбин в момента е притежател на трофеите на всичките четири турнира от "Големия шлем".

През миналата година Джокович отново губеше с 0:2 сета на "Уимбълдън", но срещу друг гигант - представителя на ЮАР Кевин Андерсън. Сърбинът обаче направи пълен обрат и спечели с 3:2 сета осминафиналния двубой.

Сам Куери в момента е №41 в световната ранглиста, а най-доброто му класиране на "Уимбълдън" е 1/8-финал през 2010 година.

Джокович има 8 победи от 9 мача срещу 28-годишния американец преди днешния им сблъсък.