На живо: Вижте как разрушават стадион "Българска армия"

Неделчева и Мицова се класираха за четвъртфиналите на двойки в Гърция

Петя Неделчева и Мария Мицова се класираха за четвъртфиналите на двойки жени на международния турнир по бадминтон в Сидирокастро (Гърция). Българките разгромиха на старта представителките на домакините Елизавет Корониду и Рафаилия Мертземеки с 21:1, 21:2 за 20 минути. Следващите им съпернички са вторите поставени Василики Аднреаду и Евагелия Корониду (Гърция). Неделчева ще играе и на смесени двойки заедно с Лилян Михайлов. Мицова е водачка в схемата при жените и във втория кръг по-късно днес ще играе срещу Мария Константина Антониаду (Гърция).

В турнира участват много български състезатели. На сингъл при мъжете с победи стартираха Пейо Бойчинов, Димитър Янакиев, Даниел Николов, Иван Русев, Филип Шишов и Иван Панев. Селин Бакалова преодоля първия кръг при жените, а Гергана Баръмова отпадна след загуба от Елени Мутевелуди (Гърция) с 21:15, 28:30, 18:21 за 55 минути.