Радванска спаси 3 мачбола и оцеля в трилър с 18-годишна хърватка

Световната №3 и финалистка от 2012 година Агниешка Радванска преодоля много трудно втория кръг на тазгодишния "Уимбълдън". Полската тенисистка спаси 3 мачбола в мача си с 18-годишната хърватка Ана Конюх и оцеля след 6:2, 4:6, 9:7. Срещата продължи 2 часа и 35 минути, а Радванска спаси първия мачбол при 5:3 за Конюх в третия сет и сервис на полякинята. В следващия гейм Радванска отрази още два мачбола, а при 7:7 заемащата 103-о място в световната ранглиста талантлива хърватка получи травма на десния глезен и това предреши изхода на срещата. След дълъг медицински таймаут Конюх се опита да доиграе срещата, но движението й бе силно затруднено и това позволи на Радванска да измъкне един много, много труден мач. В третия кръг полякинята ще играе с друга тенисистка извън Топ 100 - 114-ата в света чехкиня Катерина Синякова, която елиминира №30 в схемата Каролин Гарсия (Франция) с 4:6, 6:4, 6:1.

В друг интересен сблъсък при дамите в четвъртък вечер финалистката от 2014 година Южени Бушар надви представителката на домакините от Великобритания Джоана Конта с 6:3, 1:6, 6:1. Поставената под №16 Конта бе голямата надежда на британците за нещо по-значимо при дамите, но Бушар даде само гейм на съперничката си в решаващия трети сет. Канадката ще играе в третия кръг с №19 в схемата Доминика Цибулкова от Словакия.

28-Луцие Шафаржова (Чехия) - Саманта Кроуфорд (САЩ) - 6:3, 6:4
Джулия Боузъръп (САЩ) - 7-Белинда Бенчич (Швейцария) - 6:4, 1:0 и отказване на Бенчич
12-Карла Суарес Наваро (Испания) - Дениса Алертова (Чехия) - 3:6, 6:2, 6:1
8-Винъс Уилямс (САЩ) - Мария Сакари (Гърция) - 7:5, 4:6, 6:3
Aлизе Корне (Франция) - 20-Сара Ерани (Италия) - 7:6(4), 7:5
Mисаки Дой (Япония) - 15-Kaролина Плишкова (Чехия) - 7:6(5), 6:3
5-Симона Халеп (Румъния) - Франческа Скиавоне (Италия) - 6:1, 6:1
9-Mедисън Кийс (САЩ) - Кирстен Флипкенс (Белгия) - 6:4, 4:6, 6:3
Забине Лизицки (Германия) - 14-Саманта Стосър (Австралия) - 6:4, 6:2
26-Kики Бертенс (Холандия) - Мона Бартел (Германия) - 6:4, 6:4