Ботев започна с победа в контролите

Ботев започна с победа контролите от лятната си подготовка. Втородивизионният тим победи с 4:2 аматьорския "Манастирище 2000", в чийто състав играят доста опитни футболисти. Около 250 зрители на стадион "Христо Ботев" видяха 6 мача в спаринг с две лица.

Преди почивката гостите играха по-добре и се оттеглиха с преднина от два чисти гола, дело на Станислав Димитров (14 мин.) и Костадин Пилитов (39). Димитров пропусна още 3 изгодни възможности да вкара на вратаря на домакините Иван Иванов, който се справи безупречно в ситуациите.

След почивката наставникът на врачани Бойко Величков вкара свежи сили на терена, а "Ботев" направи пълен обрат до 4:2. В 47-та мин. Красимир Гавазов центрира отляво и Венци Иванов пропусна с пета да се разпише. Малко по-късно Мартин Димов с глава би покрай вратата, но в 55-та мин. Тодор Чаворски все пак отбеляза. Нападателят се пребори със защитник за топката, напредна и с топовен шут провря топката под стража Дакев за 1:2. В 58-та мин. отново Чаворски проби отдясно, стигна до аутлинията и върна топката, а от упор Любослав Младенов изравни за 2:2. Между 71-та и 75-та мин. дошлият от Мездра Денис Цолов вкара още два пъти в мрежата на гостите, като и двете попадения станаха факт след технични удари на нападателя.

В този мач Бойко Величков използва следните футболисти: Иван Иванов, Мартин Сандов, Любо Илиев, Деян Борисов, Иван Пенев, Иво Михайлов, Илиян Илиев, Денис Николов, Любо Петров, Анатоли Тодоров, Тодор Чаворски (след почивката играха още: Ивайло Яначков, Мартин Димов, Георги Павлов, Емил Грозев, Руслан Куанг, Калоян Цветков, Любо Младенов, Дилян Димитров, Венци Иванов, Златко Бонев, Красимир Гавазов, Денис Цолев и Мартин Димитров).

Участие в мача не взеха контузените Даниел Генов, Ивайло Цветанов, възстановяващият се от операция Христо Спасов и Павел Петков.