Кузманов отпадна на четвъртфиналите в Германия

Димитър Кузманов отпадна на четвъртфиналите на турнира с награден фонд 42 500 евро на червените кортове в Марбург, Германия. 22-годишният българин загуби от Ян Сатрал от Чехия с 7:6 (8), 1:6, 2:6 след повече от 2 часа игра.

Пловдивчанинът започна състезанието от квалификациите и преодоля двама белгийци в основната схема на турнира. Така той си осигури 22 точки за световната ранглиста, в която заема 314-о място.

Втората ракета на България допусна пробив още в първия гейм на срещата, а веднага след това пропусна няколко брейк пойнта, за да възстанови равенството. Кузманов успя да върне пробива за 4:4 и се стигна до тайбрек. Той бе олицетворения на оспорвания първи сет и българинът успя да го спечели с 10:8, след като спаси няколко сетбола.

Тежкият първи сет обаче сякаш изцеди силите на Кузманов и съперникът му започна да доминира на корта от старта на втората част. Той спечели четири поредни гейма и нямаше проблеми да затвори сета с 6:1. В третата част ситуацията не се промени и Сатрал контролираше събитията на корта. Чехът загуби само два гейма и стигна до крайния успех.

За Кузманов това бе трета загуба от три мача срещу Сатрал. Първата бе през 2014 г. на турнир в Турция, а втората през април тази година в Торино, Италия. 25-годишният чех е 267-и в световната ранглиста.