Евра: Франция ще търси ранен гол срещу Исландия

Защитникът на френския национален отбор Патрис Евра каза, че "петлите" ще търсят активно начало и бърз гол в четвъртфинала срещу Исландия от Евро 2016. Французите, които в четирите си мача до този момент не успяха да вкарат нито един гол преди почивката, са решени да променят негативната серия в опит да избегнат затваряне на играта от страна на Исландия.

"Ние трябва да предприемем първата стъпка в мача и нямаме време да чакаме отново до второто полувреме, заяви 35-годишният Евра.

В осминафала с Англия тимът на Исландия получи ранен гол, но се разписа на два пъти след това още преди 20-ата минута, което позволи на играчите на треньора Ларс Лагербак да затворят плътно пространствата пред вратата си до края на мач.

Играчите на Дидие Дешан обаче трябваше да се справят с изоставане от 0:1 на почивката в осминафиналния си мач с Ирландия. Благодарение на голове на Антоан Гризман обаче "петлите" стигнаха до успеха с 2:1.

"Ние уважаваме отбора на Ирландия, но въобще не трябваше да допускаме да ни вкарат първи гол. Надявам се, че няма да повторим тази грешка срещу Исландия, защото нямам никакво желание да отпадам на четвъртфинал", каза още Евра.

Двубоят между Франция и Исландия е в неделя в Сен Дени.