Радванска и Бердих бият в дъждовен Лондон

Финалистката от 2012 година Агниешка Радванска (Полша) се класира за втория кръг на Откритото първенство на Великобритания по тенис. Поставената под номер 3 Радванска победи Катерина Козлова (Украйна) с 6:2, 6:1 само за 63 минути.

Полякинята, полуфиналистка от миналия сезон, поведе с 4:0 по пътя си към успеха в първия сет срещу 22-годишната дебютантка в основната схема на "Уимбълдън", а във втората част тя направи серия от пет последователни гейма, за да триумфира. Радванска записа 11-а поредна двусетова победа в първия кръг на Откритото първенство на Великобритания.

Програмата на днешния ден отново беше объркана заради дъжда в Лондон, като без прекъсване се играят единствено срещите на Централния корт, на който има покрив.

Финалистът от 2010 година Томаш Бердих (Чехия) преодоля първия кръг в мъжката схема на надпреварата. Поставеният под номер 10 Бердих победи хърватина Иван Додиг със 7:6(5), 5:7, 6:1, 7:6(2). Двубоят беше доигран днес, след като вчера беше прекъснат заради дъжд при 4:1 гейма за чеха в четвъртия сет. Додиг успя да изравни за 5:5 и се стигна до тайбрек, в който Бердих направи серия от пет поредни точки, за да триумфира.