Кузманов отстрани бивш номер 44 в света

Димитър Кузманов отстрани поставения под номер 4 Стив Дарси от Белгия във втория кръг на турнира с награден фонд 42 500 евро на червените кортове в Марбург, Германия. Българинът спечели първия сет с 6:3 преди съперникът му, който е достигнал до номер 44 в света, да се откаже в началото на втората част.

22-годишният българин преодоля успешно квалификациите и след това записа победа над белгиеца Артур Де Грееф с 6:3, 7:6 (10) в първия кръг. След днешния успех той си осигури 22 точки за световната ранглиста и 1245 евро от наградния фонд. Негов съперник на четвъртфиналите ще бъде победителят от двубоя между Ян Сатрал от Чехия или Аксел Мишон от Франция.

Кузманов започна мача с убедителен гейм на нула, а веднага след това осъществи пробив. Той трябваше да спасява няколко шанса за пробив преди да поведе с 3:0, но като цяло доминираше срещу 32-годишния белгиец, който в момента е 109-и в световната ранглиста. След като измъкна труден гейм за 5:2, пловдивчанинът контролираше събитията на корта и малко по-късно затвори сета. След първото разиграване на втората част Дарси се отказа поради контузия и напусна корта.