Точката на деня на "Уимбълдън" (видео)

Австралийският талант Ник Кирьос преодоля първия кръг на "Уимбълдън" след победа с 6:4, 6:3, 6:7 (9), 6:1 над 37-годишния чешки ветеран Радек Щепанек. Поставеният под №15 Кирьос можеше да затвори двубоя и в три сета, но Щепанек показа характер и първо се добра до тайбрек в третия сет, а след това го и спечели. В четвъртия сет ветеранът вече нямаше съпротивителни сили и 21-годишният Кирьос се поздрави с победата след 2 часа и 26 минути игра.

Двамата тенисисти направиха някои много атрактивни разигравания, а Кирьос сътвори може би точката на деня. В началото на третия сет австралиецът прехвърли съперника си с удар между краката - едно наистина феноменално изпълнение. Кирьос се радваше на мощната подкрепа на австралийска агитка по време на мача, докато в щаба на Щепанек бе добрият му приятел - вратарят Петер Чех.