Джо Пейви ще защитава европейска титла на 42

Джо Пейви, която стана най-старата жена със златен медал от Европейско първенство по лека атлетика, ще защитава титлата си на 10 000 метра в Амстердам в началото на следващия месец. В Цюрих през 2014 г. Пейви спечели титлата с време 32:22.29 мин, когато беше на 40 години.

В отбора на Великобритания за шампионата на Стария континент в Холандия попаднаха още Грег Ръдърфорд (скок дължина), Мартин Рууни (400 м) и Тифани Портър (100 м/пр). Британският отбор в Амстердам ще е съставен от 98 състезатели.

Адам Джемили, който спечели златото на 200 м Цюрих, също ще стартира на първенството в Холандия, но този път е избрал спринта на 100 м. Шампионът на 100 м от преди две години Джеймс Дасаолу ще участва само в щафетата на 4 по 100 м.

"Очакваме всеки атлет да запише финал в индивидуалните дисциплини", каза директорът за постиженията във Великобритания Нийл Блек.

Една от големите звезди на британската атлетика - олимпийската шампионка в седмобоя Джесика Енис-Хил, няма да участва в Амстердам, тъй като основната й цел тази година е да защити златото си на Игрите в Рио де Жанейро през август.

Снимка: Getty Images/Guliver