Мирела Демирева защити титлата си на скок височина на Балканиадата

Мирела Демирева защити титлата си на скок височина на Балканиадата по лека атлетика в румънския град Питещ. Тя спечели с 1.91 метра и донесе второ златно отличие за България във втория ден на регионалния шампионат, след като по-рано днес Радослава Мавродиева триумфира на гюле.

Атанас Петров и Момчил Караилиев спечелиха по още един бронз за страната. Петров завърши трети на овчарски скок с 5,00 метра, а победител в дисциплината стана Иван Хорват (Хърватия) с 5,50 метра.
Караилиев пък се нареди трети на троен скок с 16.24 метра, на 25 сантиметра зад шампиона Левон Агасан от Армения. Другият българин в дисциплината Румен Димитров остана пети с 16.12 метра.

По-рано днес Диляна Минкина също заслужи бронз в бягането на 1500 метра с време 4:23.04 минути, а шампионка стана представителката на домакините Клаудия Михаела Бобочя с 4:16.94 минути.
България завърши Балканиадата с пет златни, един сребърен и пет бронзови медала.

Вчера шампиони станаха Георги Иванов на гюле с 20.62 метра, Митко Ценов на 5000 метра с 14:29.86 минути и Ивет Лалова-Колио на 100 метра с 11.57 секунди.

Сребърен медал заслужи Силвия Дънекова на 3000 метра стипълчейз с време 10:05.99 минути, а бронз взеха Тихомир Иванов на скок височина с 2.20 метра и Денис Димитров на 100 метра с 10.47 секунди.

Представяне на българските състезатели във втория ден на Балканското първенство по лека атлетика: