Джак Милър: Човекът, който разби доминацията на голямата четворка в MotoGP

Австралийският пилот на отбора на Marc VDS – Джак Милър не само спечели изключителното състезание в Холандия преди броени минути, но най-накрая успя да наруши доминацията на големите четири в този спорт – Валентино Роси, Марк Маркес, Хорхе Лоренсо и Дани Педроса – които неизменно печелиха всеки един старт от календара на MotoGP от 2012-а година насам(общо 62 състезания), когато Кейси Стоунър за последно спечели домашното си състезание в Австралия на "Филип Айлънд" на 28 октомври.

Също така, Джак е първият австралиец с победа в най-горния клас отново след успехите на Кейси Стоунър. Освен всичко това, Джак се превърна в първия победител в състезание от най-високия клас на MotoGP състезавайки се за частен отбор, от победата на Тони Елиас през 2006-а година, когато той се състезаваше за отбора на Грезини и спечели състезанието в Ещорил.

Изключително емоционалният и щастлив пилот на Marc VDS – Джак Милър, заяви след завършилото преди няколко часа състезание: "Не знам какво да чувствам в момента. Много хора ни подценяваха и не вярваха в нас, казваха, че нашият проект не струва, но се надявам за едно: дано тези хора са се убедили, че грешат, дано са разбрали, че грешат, когато казват, че аз нямам място в този шампионат, и дано са осъзнали, че не съм идиот. Искам да благодаря на Honda за това, че рискуваха с мен. Всичко е просто невероятно, не мога да говоря от емоции. Изключително щастлив съм от факта, че съм отново върху мотора, че успяхме да се възстановим след тежката контузия и съм много доволен, че се завърнахме след всичко преживяно през последната година".

Джак добави: "Да изпуснем титлата с толкова малко през 2014-а в Moto3 и след това да последва ужасната миналата година бе изключително тежка част от моята кариера. Да щастлив съм, но все пак не трябва да имаме големи очаквания, защото това си бе победа в смесени и много тежки мокри условия, но все пак е приятно да я имаме в нашия актив".